Bojím se neznámých a nových věcí.

29. června 2017 v 18:01 |  Téma týdne
Čeho se bojím? Neznámých, a pro mě nových věcí. Můžu něco pokazit, nebo naopak to zkusím a vyklube se z toho něco, co mě změní či to zlepší.
Jednou z těch neznámých věcí je pro mě např. přestup do vyššího ročníku na VŠ. Bude to horší nebo lepší? Udělám jej nebo ne? Jací budou učitele, budou v pohodě nebo spíš naopak? Je tisíc otázek, co se mi honí hlavou. Bojím se toho. Bojím se, co se během dalšího semestru stane. Najdu si nějaké kamarády? Nebo snad konečně objevím takového přítele, který ze mě nebude dělat blbce? Nebo snad se se mnou nebude radši nikdo bavit? Další otázky. Inu, nechám se překvapit.

Každý se něčeho bojí. Třeba i udělat první krok a bude mít pak hlavu otázek, jak to dopadne.

Dalším příkladem může být třeba i navazování nových vztahů. Líbí se mi, co mám udělat? Jak vypadám? Vždyť to bude trapas. Řekni něco vtipného. Řekni něco, nestyď se. A tak dále. Naskytne se šance, a člověk ji nevyužije, protože se bojí udělat ten první krok. Promarní ji. Já jsem jeden z těch případů, co těch šancí nevyužívá vůbec, protože se straním lidí. A nepotřebuju kamarády, kteří mě na každém kroku pomlouvají, když se chci s nima bavit tak mě radši ignorují, ponižují mě, napíšou jen tehdy, když něco potřebují nebo mě jen využívají. Lépe řečeno: Radši zůstanu sama, než mít kolem sebe bandu falešných přátel.

Bojím se prostě. Můžu třeba udělat nějakou blbost, které budu později litovat. Jen zřídka se stane, že z ní mám dobrý pocit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama